تبلیغات
نیو ول - مطالب اسفند 1394

نیو ول

منو

نویسندگان

دانلود نرم افزار Silvaco2014 - لینک مستقیم

سیلواکو یک نرم افزار حل عددی معادلات نیمه هادی است. معادلات مربوط به افزاره های ساخته شده توسط ن ...

دریافت فایل
ـنقاشـ

تغییر مسیر Current Folder در متلب.

در این ویدئو به شما آموزش میدهیم چگونه بدون دردسر current folder را در متلب تغییر داده تا در هر بار اجرا مسیر نرم افزار متلب در آدرس جدید قرار گیرد.

ادامه مطلب

آیا قوانین رقابتی شنای موزون سطوح ناخواسته هیپوکسی را تقویت می‌کند؟ (مقاله ترجمه شده)

در اینجا مقاله ای در زمینه شنای موزون و بررسی سطح هیپوکسی در شناگران قرار داده شده که ترجمه شده ودر اختیارتان قرار گرفته است:

عنوان مقاله: Do the competition rules of synchronized swimming encourage undesirable levels of hypoxia

خلاصه مقاله:

گزارش‌های جدید مبنی بر آن که بعضی از شناگران موزون در بین یا پایان اجرای خود دچار سرگیجه یا عدم همانگی می‌شوند، و یا در بدترین مواقع زیر آب از حال می‌روند، باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است. در هر صورت اصول شنای موزون، حرکات آرام و ژست‌های اجباری را ترویج می‌کند. آنالیزی از رتبه و مدت زمان سری‌های زیر آب نشان داد که ژستهای اجباری آرام و برنامه‌های آزاد شامل توالی‌های طولانی زیرآبی بیشترین رتبه را به خود اختصاص می‌دهند.ترکیب حبس نفس و حرکات شدید این را نشان می‌دهند که تعدادی از علائم که شناگران از آن شکایت دارند می‌تواند ناشی از هیپوکسی باشد. بنابراین ما کشش گاز هوایی را در 9 نفر از اعضای تیم ملی بریتانیای کبیر بلافاصله بعد از اجرا و ژست‌ها و حرکات زیرآبی در روتین‌های آزادشان در استخر شنا اندازه گرفتیم. همگی دچار کبودی بعد از سری‌های زیر آبی و دچار اندکی گیجی شده بودند.

لینک مقاله به زبان انگلیسی
جهت خرید ترجمه این مقاله به ادامه مطلب بروید.
ایمیل و شماره موبایل خود را به درستی وارد کنید تا اطلاعات خرید برایتان ارسال گردد.

ادامه مطلب

روش گزارش نویسی در مهندسیتهیه گزارشها و اوراق رسمی و آکادمیک بخش مهمی از کار مهندسی است به همین دلیل وقتی دانشجویان مهندسی فارغ التحصیل میشوند این سوال برایشان پیش می آید که چرا شیوه تهیه گزارش را به درستی نیاموخته اند. به طور کلی شیوه انجام تمامی گزارشها مانند یکدیگر است.
در این پست ما نحوه درست گزارش نویسی را در قالب یک PDF اموزشی برایتان فراهم کرده ایم.

ادامه مطلب

برچسب ها

پروژه دانشجویی در زمینه سلولهای خورشیدی


سلول فتوولتائیک (به 
انگلیسیphotovoltaic cell)، یک قطعه الکترونیکی حالت جامد است که درصدی از انرژی نور خورشید را، مستقیماً توسط اثر فوتوولتاییک؛ که پدیده‌ای فیزیکی و شیمیایی است، به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

این پروژه شامل ترجمه بخشی از کتاب Principles of Solar Cells, LEDs and Diodes: The role of the PN junction میباشد که فایل ترجمه شده دارای 29 صفحه میباشد و عناوین زیر در آن پرداخته شده است:

  1. جذب نور
  2. تابش خورشیدی
  3. طراحی و آنالیز سلولهای خورشیدی
  4. تولید نیرو به عنوان تابعی از عمق
  5. راندمان سلولهای خورشیدی
ایمیل و شماره موبایل خود را به درستی وارد کنید تا این که اطلاعات خریدتان در اختیارتان قرار گیرد
ادامه مطلب

دانلود کتاب فیزیک هالیدی
تعدا صفحات کتاب فیزیک هالیدی : 1450

نویسندگان : David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker

ویرایش : دهم

زبان : لاتین 

ادامه مطلب

برچسب ها

دانلود کتاب English for Science


دانلود کتاب English for Science
آموزش یادگیری خواندن و نوشتن متون علمی

ادامه مطلب

برچسب ها

دانلود کتاب English for Materials Science


دانلود کتاب English for Materials Science مناسب یادگیری زبان برای دانشجویان علوم مختلف
ادامه مطلب

برچسب ها

چرا جهت ساخت اکسید گیت به جای سیلیسیمِ کریستالی از پلی سیلیسیم استفاده می کنیم؟

گیتهای فلزی زمانی استفاده می‌شد که ولتاژ گیت به اندازه 3-5 ولت بود، زمانی که ولتاژ گیتها پایین آمد، تولید کنندگان به فکر استفاده از پلی سیلیکن افتادند.

یکی از دلالیل استفاده از پلی این است که پس از انجام فرایند آلایش ماده باید تحت حرارت قرار گیرد، گیتهای فلزی ممکن است در این حرارت ذوب گردند، در حالی که پلی سیلیکن ذوب نمیگردد.

دومین دلیل این است که ولتاژ کاری ترانزیستور وابسته به تفاوت تابع کار گیت و کانال نیمه‌هادی است، استفاده از فلز باعث می‌گردد که ولتاژ آستانه در مقایسه با زمانی که از پلی سیلیکن استفاده می‌شود بیشتر باشد. زیرا که پلی سیلیکن می‌تواند از ترکیبات مشابه کانال ساخته شده باشد.

ادامه مطلب

برچسب ها

جنس بوته استفاده شده در فرایند چکرالسکی

بوته، بوته چینی یا کوزه چینی ابزاری آزمایشگاهی است که برای حرارت دادن مواد تا دماهای بالا (بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد) ساخته شده. بوته ظرفی به شکل مخروط ناقص است که از ماده‌ای نسوز، عموماًً گرافیت یا کاربید سیلیکون، ساخته شده باشد و برای استفاده در دمای بالا به کار رود.

انتخابهای بسیار اندکی برای جنس بوته در فرایند چوکرالسکی وجود دارد، که معروفترین انها کوارتز است اما چنین بوته‌هایی توسط سیلیکن مذاب به آرامی حل شده و باعث ایجاد ناخالصی اکسیژن میگردد. قسمت اعظم اکسیژن به صورت SiO بخار می‌شود. اما تعدادی وارد کریستال در حال رشد می‌شوند. کوارتز در واقع نوعی شیشه است و فرمول شیمیایی آن SiO2 است، که در مقابل دمای بالا نرم می‌شود. پس نیاز به یک نوع محافظ دارد، گرافیت برای این مساله بسیار مناسب است زیرا توانایی تحمل دمای بسیار بالا را دارد که چنین محافظی[1] باعث می‌شود که مقداری کربن نیز به عنوان ناخالصی وارد کریستال گردد.

نا خالصی اکسیژن می‌تواند مزایایی هم داشته باشد با انتخاب دقیق شرایط بازپخت می‌توان باعث رسوب اکسیژن شد. این منجر به به دام افتادن ناخالصی‌های فلزی در فرایندی به نام gettering می شود. در واقع فرایندی است که در آن ناخالصی‌های را خارج می‌کنند. همچنین اکسیژن می‌تواند باعث مستحکم شدن ویفر سیلیکنی ‌گردد، همچنین به صورت تجربی اثبات شده که سختی تشعشعی کریستال ایجاد شده توسط فرایند چوکرالسکی بهتر می باشد که باعث می‌شود که حسگرهای ساخته شده توسط سیلیکن‌های چوکرالسکی، گزینه مناسبی برای آزمایشات تجربی انرژی بالا محسوب گردند.[1] susceptor

آموزش رویت فایلهای گوشی از طریق وای فای

در اینجا آموزش رویت فایلهای گوشی از طریق وای فای را برایتان قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی فایلهای گوشی اندرویدی خود را بین کامپیوتر و گوشی انتقال دهید.
نیازمندی ها:
گوشی اندرویدی
کامپیوتر شخصی
مودم یا روتر وای فای
برای دیدن فیلم آموزشی به حجم کمتر از 1mb به ادامه مطلب بروید.
ادامه مطلب